×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
Pret damarët pas ndarjes nga Taulanti, rrëfimi i trishtë i vajzës korçare
nga ShqiperiaIme.info (03/12/2017 ora 03:47)

Në emisionin “E Diela Shqiptare”, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” një vajzë nga Korça e cila jeton në Vlorë ka thërritur mamanë e saj për ti kërkuar falje për një veprim të nxituar të sajin. Ajo rrëfeu për Arditin historinë e saj të trishtë pas ndarjes nga i dashuri i saj Taulanti. Me lot në sy ajo tregoi se si pas ndarjes kishte tentuar ti jepte fund jetës, duke prerë damarët.

Ky veprim sigurisht ka tronditur familjen e saj, e cila jeton në Vithkuq të Korçës. Kështu vajza ka thirrur nënën e saj Marjetën, për ti kërkuar falje për këtë veprim. Ajo u shpreh se nuk do ta bënte më diçka të tillë dhe tani është koha të vazhdojë jetën. Vajza i ka kërkuar falje edhe ish-të dashurit dhe familjes së tij për shqetësimin e shkaktuar.

Zonja Marjeta e pranoi faljen, por i ka bërë një kërkesë vajzës së saj. Ajo i ka kërkuar që të mos jetojë më në Vlorë, por të shpërngulet në Tiranë ku ka edhe motrat e saj. Kjo kërkesë është pranuar dhe duket se pas emisionit gjërat do të rregullohen për këtë familje.

 

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]