×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kryeministri Rama i habit të gjithë, me këmbë mbi tavolinë në studion e Mustafa Nanos
21 ore më parë
Arta Marku shpërngulet plotësisht në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e re
Raporti me shifra të frikshme, shqiptarët populli më…
"Tërmet" në politikë pas deklaratës të Bashës: Pse Rama nuk arreston ‘mafiozët’ e Durrësit (Video)
nga ShqiperiaIme.info (12/10/2017 ora 10:41)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes levave që zotëron në Policinë e Shtetit, nuk vendos të dhënat e shumë personave me precedent penal në sistem, duke bërë të munduar mosarrestimin e tyre nga Interpoli.

Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa theksoi se një procedurë e ngjashme është vepruar edhe me Mark Frrokun, ku më pas arrestuan edhe shefin e interpolit, për fshehje të dhënash.

Sipas tij, pse menjëherë pas zgjedhjeve Durim Keçi u arrestua?

Basha: Ekziston një arsye tepër e thjeshtë, ai u përdor përpara zgjedhjeve, mori votat, ndërkohë u mbështet edhe një klan tjetër kriminal, i cili u bë akoma më i fuqishëm se klani i Durimit dhe pasi u përdor për votat dhe pasi u gjet para një farë presioni, e arrestoi./360grade.al/

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]