×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shenjat e qarta të kancerit në mushkëri
nga ShqiperiaIme.info (09/11/2017 ora 09:56)

Kanceri në mushkëri është një nga llojet më të rrezikshme të kancerit – me mijëra njerëz në botë që diagnostikohen çdo vit. Një kollë e thjeshtë, një ndjenjë lodhjeje dhe humbja e apetitit mund të ngatërrohen me ndonjë virus dhe madje edhe grip.
 
Por këto simptoma mund të jenë gjithashtu edhe shenjë e diçkaje më serioze – sidomos pasi simptomat e këtij kanceri nuk vërehen shumë derisa sëmundja të përparojë.
 
Kështu, cilat janë shenjat që duhet t’i dini të kësaj sëmundjeje? Më poshtë i kemi renditur tetë shenjat kryesore të treguara nga ekspertët botëror të mjekësisë.
 
Simptomat e kancerit në mushkëri përfshijnë:
 
–Të kesh kollë shumicën e kohës
 
–Një ndryshim në kollën që e keni pasur për një kohë të gjatë
 
–Shkurtim i frymëmarrjes
 
– Kollë me sekrecione me shenja të gjakut në të
 
– Dhimbje në gjoks ose shpatull
 
–Humbje të apetitit
 
–Lodhje
 
–Humbje peshe.
Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]