×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shqiptari nuk i bindet urdhrit për të ndaluar, policia greke e ndjek duke e qëlluar me armë
nga shqiperiaime.al (13/11/2017 ora 04:28)

Një 22-vjeçar shqiptar i cili po transportonte klandestinë drejt Selanikut u plagos nga policia greke në kufirin Greqi-Turqi.

I riu u pikas nga policia ndërkohë që ishte në timonin e një furgoni të mbushur me 10 klandestinë pakistanezë.

Ai nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar dhe shtoi shpejtësinë. Pak kilometra më larg humbi kontrollin e mjetit dhe furgoni doli nga rruga.

Policia greke bën me dije se “gjatë kohës që një polic mundohej t’i jepte ndihmën e parë, shqiptari ka tentuar t’i marrë armën”.

Mësohet se ka qenë polici tjetër i Patrullës që qëlloi mbi 22-vjeçarin shqiptar, ndërkohë që i plagosur mbeti dhe njëri prej klandestinëve.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]