×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Siria në luftë, fëmijët e Assadit festojnë në hotelin luksoz
nga F.Gjini (16/04/2018 ora 05:56)

Ndërkohë që Siria është gjunjëzuar nga lufta, Presidenti sirian Bashar al-Assad ka dërguar fëmijët e tij një n kamp rinor, në hotelin më luksoz rus, në Detin e Zi.

Sipas mediave britanike, pak muaj më parë tre fëmijët e diktatorit kanë marrë pjesë në një sërë festash, në Artek të Rusisë.

Presidenti Assad dhe gruaja e tij Asma kanë dy djem adoleshentë , Hafezin dhe Karimin, si dhe një vajzë me emrin Zein.

Arteku mbetet ende simbolika e vlerave komuniste në kohët e Bashkimit Sovjetik dhe një vendpushim mjaf popullor për rajonin.

Ai është një nga hotelet më të shtrenja në rajon, por kjo nuk duhet të përbëjë problem për Assadin, i cili posedon një pallat të mrekullueshëm që arrin vlerën e 1 miliardë dollarëve.

Ai ndodhet në Damask, më pak se 10 milje nga Ghouta, qyteza që u sulmua me armë kimike duke vrarë më shumë se 70 persona të pafajshëm.

Mbështetja ushtarake e Rusisë ndaj regjimit të Assadit jo vetëm ka ringjallur lidhjet e forta të epokës sovjetike, por edhe e ka izoluar Moskën nga arena botërore.

Pas një takimi me një deputetët rus në Damaks, Asad u shpreh se:

Fëmijët e mi ishin në Artek disa muaj më parë. Pas këtij udhëtimi ata krijuan një përshtypje shumë herë më të mirë për Rusisë."

Takimi me deputetët rusë u zhvillua pas bombardimeve të arsenalit ushtarak të Rusisë, një operacion që u udhëhoq nga SHBA-ja dhe aleatët perëndimorë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]