×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Skandaloze/Ja përse India ia ndalon Donjetës pjesëmarrjen në kapionatin botëror të boksit
nga ShqiperiaIme.info (13/10/2017 ora 04:04)

Nuk është e drejtë që për shkaqe politike t’i mohohet e drejta sportisteve tanë që të marrin pjesë si kombëtare e Kosovës në Kampionatin Botëror  në boks. Një rast i paprecedent që gjithsesi duhet të reagojë Federata e Boksit Botëror (AIBA).

“Donjeta Sadikut i ndalohet pjesëmarrja në Kampionatin Botëror në Indi për çështje politike sepse India nuk e njeh shtetin e Kosovës. I bëjmë apel kryetarit të shtetit tonë Hashim Thaçit dhe kryeministrit Ramush Haradinit, Komitetit Olimpik, Ministrit të sportit që të bisedojnë me shtetin shqiptar që ta na mundësohet që të marrim pjesë dhe t’ia sjellim një medalje popullit shqiptar”, shkruan Besim Brahimi, seleketor i kombëtares së Ksovës për femratz dhe trajner i KBO Gollakut. Ky është turpi i radhës që po ndodhë me botën e boksit./Bota Sot

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]