×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Teatri Migjeni? Bujar Qamili: Ka mbaruar! Rroga më e lartë 22 mijë lekë
nga shqiperiaime.al (13/04/2018 ora 08:10)

Këngëtari popullor Bujar Qamili tregoi në emisionin "BOOM" gjendjen e vështirë të cilën po kalon Teatri "Migjeni" në Shkodër.

Qamili: Ka mbaruar. Kanë mbetur shumë pak, nuk kanë pagesa, nuk kanë investitorë, sponsor. Paguhen nga shteti, rroga më e madhe që është çuar këshilli bashkiak në këmbë, bniznesmenë, është 220 mijë lekë, që janë Mjeshtra të Mëdhenj. 220 mijë lekë me punu në Teatër është turp me i thënë kujt. Në Teatër nuk ka shfaqe vetëm çfarë bëjnë ndonjë private. Ka mbaruar gjithçka./OraNews

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]