×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Top 20 më të shtrenjtë/Kryeson Salah, ku është Neymar?
nga shqiperiaime.al (12/03/2018 ora 10:41)

Kush janë lojtarët, performanca e të cilëve, që nga fillimi i sezonit kanë bërë që vlera e tyre e transferimit të rritet ndjeshëm?

Sipas renditjes së bërë nga prestigjozes franceze,“France Football”, këtë listë e kryeson futbollisti egjiptian i cili po shkëlqen në sezonin e tij të parë për ekipin e Liverpool në “Premier League”.

Mungesa më e madhe në këtë listë duket të jetë Neymar, i cili i transferua për shifrën rekord prej 222 m € nga Barcelona për tek PSG.

Renditja:
1.Mohamed Salah (Liverpool): + 74.7 m €  (nga  88.1m € në 162.8 m)

2. Ederson ( Manchester City): + 74.4 m € (nga 24.3 m €  në 98.7 m)

3. Leroy Sané (Manchester City): + 63 m €  (nga  88.2 m € në 151.2 m)

4. Kylian Mbappé (PSG) : + 54.7 m € (nga  133.8 m € në188.5 m)

5. Gabriel Jesus (Manchester City): + 53.1 m € (nga  52.8 m € në  105.9 m)

6. Joe Gomez (Liverpool): + 48.3 m € (nga  9 m € në 57.3 m)

7. Paulinho (Barcelona FC): + 42.4 m € (nga  10 € në 52.4 m)

8. Davinson Sanchez (Tottenham): + 42.2 m € ( nga  35.4 m € në € 77.6m)

9. Sergej Milinkovic-Savic (Lazio Rome): +  40.7 m € (nga  29.8 m € në 70.5m)

10. Florian Thauvin (Marseille): + 38.4 m € (nga  43.9 m € në 82.3m)

11. Alisson (AS Roma): + 37.5 m € (nga 7.7 m € në 45.2 m) 

12. Dayot Upamecano (RB Leipzig): + 35.6 m €  (nga  16.7 m € në 52.3m)

13 Harry Maguire (Leicester): + 35.4 m € (nga 19.3 m € në 54.7 m) 

14. Nabil Fekir (Lyon): + 35.1 m € (nga 31.7 m € në 66.8 m)

15. Jesse Lingard (Manchester United): + 34.8 m €  (nga 20 € në 54.8m)

16. Raheem Sterling (Manchester City): +  33.5 m € (nga 106.8m € në 140.3m)

17. Kalidou Koulibaly (Napoli): + 32.6 m € (nga 43.6 m € në 76.2m)

18. Rony Lopes (Monaco): + 32.1 m € (nga 9.6 m € në  € 41.7m)

19. Maximiliano Lopez (Celta Vigo): +  31.3 m € (nga  3 m € në 34.3m)

20. Trent Alexander-Arnold (Liverpool): +  30.4 m € (nga 6.3 m € në 36.7 m)
A.S/Shqiptarja.com

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]