×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Tronditet futbolli shqiptar, ndahet nga jeta futbollisti legjendar
nga ShqiperiaIme.info (28/11/2017 ora 09:01)

Një lajm i hidhur ka pikëlluar sot të gjithë opinionin sportiv në vendin tonë. Legjenda e Dinamos, Ibrahim Kodra ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.
Kodra ka qenë ish-futbollist i njohur i klubit kryeqytetas, Dinamo. Ai ka luajtur për këtë skuadër në vitet 1966-1977.

Kodra i kushtoi të gjithë karrierën sportive, ngjyrave blu, duke mbajtur gjithmonë fanellën me numrin 4 mbi fanellë.

Lajmi është bërë publik nga faqja e klubit të Dinamos në Facebook e cila njëkohësisht i shpreh edhe ngushëllimet familjarëve të Ibrahim Kodrës.

Postimi i KF Dinamos:

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare ish-mbrojtësi Dinamovit, Ibrahim Kodra. Kodra qe pjesë e Dinamos legjendare, në vitet 1966-1977. Ai i kushtoi të gjithë karrierën sportive, ngjyrave blu, duke nisur që në ekipet e moshave, duke mbajtur gjithmonë fanellën me numrin 4 mbi shpatulla! FK Dinamo, shpreh ngushëllimet më të sinqerta ndaj familjes Kodra për humbjen e njeriut të tyre të dashur, si dhe bashkohemi me dhimbjen e tyre", shkruhet në njoftim.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]