×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Vdiq pak ditë para dasmës vajza e miliarderit turk, i fejuari në gjendje shoku, mbahet me ilaçe
nga L.Hasani (13/03/2018 ora 08:34)

Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjara tragjike e ndodhur në malet e Iranit, ku një avion privat u rrëzua nga ku nuk pati asnjë të mbijetuar.

Avioni me 11 pjesëtarë në bord kthehej nga Dubai, ku vajza e miliarderit turk kishte marrë mikeshat e saj dhe kishin shkuar për të festuar festën e beqarisë.

Mina do të dilte nuse me 14 Prill, ndërsa sot nëna e saj është detyruar të shkojë në morg për identifikimin e trupit të saj.

Ditën e sotme mediat vendase kanë zbardhur edhe telefonatën e fundit të bërë prej saj e cila ishte me njeriun e zemrës.

Ajo ka telefonuar të fejuarin e saj rreth orës 16:30 dhe i ka thënë: “Pas 5 orësh jam pranë teje i dashur”.

Biznesmeni Murat Gezer do nisej për në aeroportin Ataturk për t’i bërë surprizë të fejuarës, kur mori lajmin e hidhur.

Mediat vendase shkruajnë se ai është I shokuar dhe se po mbahet me ilaçe qetësuese.

“Unë besoj, Mina do të vijë”, pëshpërit herë pas here i riu që kishte nisur përgatitjen për dasmën. Murat Gezer dhe Mina Basaran u fejuan më 20 tetor, ndërsa më 14 Prill do të martoheshim me një ceremoni madhështore në Çiragan Sarayi, në Stamboll.

Sipas medias turke, tri prej të rejave që humbën jetën në aksident do të martoheshin më vonë gjatë këtij viti, ndërsa dy të tjera ishin shtatzënë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]