×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Vërshon uji në aksin Levan-Tepelenë, 4 persona mbeten të bllokuar brenda makinës në Fier
nga shqiperiaime.al (02/12/2017 ora 03:41)

Pas daljes së lumit Vjosa nga shtrati, situata në zonat e prekura nga përmbytjet paraqitet problematike. Për shkak të vërshimit të ujërave të lumit Vjosa, është përmbytur nga uji aksi rrugor Levan-Tepelenë. Niveli i ujërave në rrugë mësohet se ka arritur deri në 20 centimetra.

 

Problematike situata paraqitet edhe në gjithë rrethin e Fierit. Katër persona kanë bërë apel për ndihmë, pasi ndodhen të bllokuar brenda makinës në fshatin Ferras të Fierit.

Ndërsa në rrethin e Korçës, situata paraqitet problematike në fshatin Menkulas, ku rrezikon të shembet ura. Aktualisht është ndaluar kalimi i mjeteve, për shkak të rrezikshmërisë.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]