×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Videoja që po çmend Italinë, trajneri i 'katastrofës' parashikoi gjithçka në 2009-ën
nga ShqiperiaIme.info (14/11/2017 ora 10:33)

Ata që prisnin dorëheqjen e tij menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Itali-Suedi, ndeshja që ka përjashtuar Italinë nga Botërori i ardhshëm, ka mbetur i zhgënjyer. Giampiero Ventura ka marrë kohë, në pritje për t’u këshilluar me presidentin e Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Taveçhio, një tjetër që ka vendosur gjithashtu të marrë kohë. Pas konferencës për shtyp ku i ka kërkuar falje italianëve për rezultatin negativ, trajneri i Italisë, në një video me gazetarët e “Le Iene”, ka pranuar se do të jepte dorëheqjen, por më pas ka përgënjeshtruar gjithçka.

Por tani ka filluar të qarkullojë në internet një video, e realizuar në 2009-ën, me protagonist Giampiero Ventura. Në videon në fjalë, trajneri i “axurrëve”, në atë kohë në drejtim të Bari-t është në studiot e stacionit televiziv “Antenna Sud” për t’iu përgjigjur pyetjeve të tifozëve. Një nga pyetjet ka qenë nëse do të donte që një ditë të bëhej trajner i Italisë. Përgjigja e tij është ironike dhe emblematike: “Unë, trajner i Italisë? Do të duhej të arrestoheshin të gjithë ata të federatës…”. Një video kjo që merr një domethënie të veçantë pas dështimit kolosal të ekipit të Ventura-s. Një dështim, i parashikuar nga vetë trajneri./telesport

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]