×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Vjen sinjali i parë, lajm i madh për jetën e Michael Schumacher
nga shqiperiaime.al (11/11/2017 ora 08:54)

Katër vite kanë kaluar nga aksidenti fatal i Michael Schumacher në alpe dhe familja e tijlutet për një mrekulli. Mediat gjermane raportojnë se legjenda e F1 në një farë mënyre ka nisur të komunikojë me personat që e rrethojnë.

Një mik i afërt i familjes tregon se kampioni i garave ‘po dërgon sinjale nga bota e tij e largët’, ndërsa kurohet në shtëpinë e tij në Gjenevë të Zvicrës. Schumacher pësoi një dëmtim në kokë ndërsa bënte ski në aplet franceze në dhjetor të 2013-ës dhe që atëherë nuk ka mundur të ecë apo flasë.

Sipas mjekëve është fiziku i tonifikuar i sportistit që po e ndihmon të kalojë këtë fazë. ‘Corinna dhe fëmijët, Mick 18 dhe Gina 20 shpresojnë ende sot e kësaj dite që një mrekulli mjekësore do të ndodhë.

7 herë kampion bote, Schumacher ndejti në koma për 6 muaj pas aksidentit. Doktorët u përpoqën të largojnë gjakun e mpiksur nga truri, por mbetën sërish disa që ishin të vendosura thellë në tru. Gjendja e tij u cilësua si ‘ekstremisht serioze’ dhe iu nënshtrua dy ndërhyrjeve që i shpëtuan jetën shrkuan Daily Mail. Aktualisht Schumacher po kurohet në shtëpi dhe ka një grup prej 15 mjekësh në dispozicion.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]