×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
WhatsApp-i nuk punon më, kompania bën paralajmërimin e rëndësishëm! (Foto)
nga B.Marku (16/02/2018 ora 01:08)

Një virus shkatërrues po godet iPhone-t, nëse shtypni një mesazh që shfaq një shkronjë indiane.

Pajisjet me iOS 11 po preken nga ky virus, pasi përdoruesit e tyre kanë hapur mesazhin e një shkronje të vetme në gjuhën Telugu.

Pasi telefoni preket nga ky virus, aplikacionet bllokohen, përfshirë iMessage dhe aplikacionet si WhatsApp, Gmail dhe Messenger në Facebook, siç raporton faqja online e teknologjisë “The Verge”.

Megjithatë, aplikacione të tjera si Telegram dhe Skype ende nuk janë prekur.

Problemi gjithashtu ka ndikuar në versionet macOS të Safari dhe Messages, por versioni beta publik i Apple iOS 11.3 nuk është prekur, raportoi “The Verge”.

Apple tha se po punon për të rregulluar iOS 11, macOS High Sierra, watchOS 4 dhe tvOS 11 që janë prekur nga ky bug.

Kompania tha se versionet e vjetra nuk u prekën nga bug-i dhe shtoi se Apple tashmë e kishte rregulluar problemin në versionet aktuale beta të sistemeve operative

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]