×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Zbulohet arsyeja, ja pse nuk lejohen avionët të fluturojnë mbi shtëpinë e Messit (Video)
nga B.Marku (12/03/2018 ora 07:23)

Pak ditë më parë, Javier Sanchez-Prieto, shef i përgjithshëm i agjencisë së fluturimeve “Vueling”, deklaroi për mediat se avionët nuk lejohen të fluturojnë mbi shtëpinë e Lionel Messit në Barcelonë.

Ky lajm u konfirmua më pas edhe nga zyra e aviacionit në Spanjë.

Pas aludimeve të shumta, se përse nuk lejohen fluturimet mbi shtëpinë e fantazistit, është zbuluar dhe arsyeja reale.

Në zonën e Gavës, ku ndodhet dhe shtëpia e Messit, ka specie në zhdukje dhe zhurmat e avionëve do të shqetësonin këto specie, duke prishur kështu ekosistemin.

Për këtë arsye nuk lejohen avionët, në mënyrë që të ruhet jeta e gjallesave.

Ju sugjerojmë
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]